אחות מטפלת סיעודית

איך נבחר אחות מטפלת סיעודית
בחירת איש מקצוע היא תמיד עניין מורכב ובחירת אחות פרטית לסיעוד היא מורכבת פי כמה. אדם סיעודי הוא אדם שמוגבל באופן משמעותי בתפקוד שלו ולכן חשוב פי כמה להקפיד ולבחור מטפלת שתהיה מסורה ורגישה ובו זמנית גם מקצועית ומנוסה. שגיאות או בחירות מוטעות עלולות להיות הרסניות ולהוביל לתוצאות שליליות ולכן חשוב להקפיד על כמה כללים בבחירת אחות פרטית לסיעוד. ראשית חשוב להבין שבבחירה לתפקיד כזה אין מקום לפשרות או לטעויות. 

מה המטרה של אחות מטפלת סיעודית?
מדובר על תפקיד תובעני ומפרך שמחייב את מי שבחר בו להיות מסור אליו עד תום. בין אם מדובר על טיפול שניתן בכל שעות היום ובין אם מדובר על עזרה בחלק משעות היום, יש להקפיד ולבחור מטפלת שרואה בעבודתה לא פחות משליחות. כדי להבין את מהות התפקיד חשוב לזכור שהמטרה העליונה שלשמה עובדת אחות מטפלת סיעודית היא שמירה על כבודו של המטופל. מטרת העבודה שלה היא לאפשר לו להמשיך את שגרת חייו באופן הטוב ביותר יחד עם המגבלה או הבעיה שממנה הוא סובל. 

מה זה כולל?
זה יכול לכלול פעולות שבעבר נהג המטופל לבצע בכוחות עצמו כמו אכילה, החלפת הבגדים, מקלחת, מטלות משק בית כמו בישול, ניקיון וסידורים מחוץ לבית או פעולות כמו יציאה לטיול בשכונה. מדובר על פעולות שנראות לנו האנשים הבריאים טריוויאליות ופשוטות אבל עבור האדם הסיעודי משימות אלו הן בבחינת אתגר יומיומי. מטפלת מסורה שעושה את עבודתה ברגישות ובמקצועיות תאפשר למטופל לשוב ולבצען תוך שמירה על כבודו. אופי העבודה של מטפל או מטפלת לאדם סיעודי הוא אינטנסיבי אבל יכול להיות גמיש למדי. 

מתכונת העבודה
ניתן לשכור אחות מטפלת סיעודית למשך מספר שעות או ימים בודדים במהלך השבוע או לחילופין לשכור את שירותיהם למשך כל השבוע במתכונת של 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע. הבחירה בהיקף הטיפול תיקבע בהתאם למצבו של המטופל ולפי היכולת הכלכלית של המשפחה. מתוך כך ניתן להבין כי בחירת מטפלת לאדם סיעודי צריכה להתבסס על הניסיון והידע המקצועי אך גם על הרגישות ועל אופייה של המטפלת. לקבלת מידע נוסף אל תהססו לפנות אל ברק שירותי סיעוד ונשמח לסייע בכל שאלה.