עזרה סיעודית בבית

הכרה בכך שאדם קרוב הינו קשיש, תשוש וחולה מדי מכדי לדאוג לעצמו בין כותלי הבית מציבה התמודדות קשה נפשית ואף טראומתית בפני משפחתו ויקיריו. עם זאת, באמצעות סיוע מקצועי מגורם מיומן המסוגל לתת מענה מלא ואיכותי לכל שאלה שתתעורר תוכלו להתמודד עם הדרך המורכבת הזאת שאתם מתחילים לצעוד בה ביחד עם הקשיש שלכם. על מנת לדעת בדיוק מה לעשות, ניתן לפנות לחברה המתמחה במצבים אלה, דוגמת ברק שירותי סיעוד. עזרה סיעודית בבית או מעבר לבית אבות? ואם הקשיש נותר בבית, כיצד ניתן להתנהל בצורה שכולם ירגישו נינוחים ורגועים? כל התשובות לפניכם.

השלב הראשון
ראשית כל, חשוב להבין שלא מדובר בסוף העולם – התפקוד האנושי הוא מכונה מורכבת ביותר, ועצם העובדה שהאדם הקרוב לכם איבד חלק מהפונקציות הללו אינה הופכת אותו למישהו אחר ואינה גורמת לאבד צלם אנוש. גם כאשר מדובר במקרה של חולה סיעודי מורכב במיוחד. באמצעות התאמה של עזרה סיעודית בבית בצורה המתאימה ביותר, ניתן להאריך את חייו במידה הרבה ביותר, לשמור על איכות חיים גבוהה ועל מערכת יחסים תקינה עד יומו האחרון – עובדה חשובה מאוד לילדים, לנכדים ולקרובי משפחה אחרים. לכן, ברגע שמתעורר הצורך לתת סיוע במסגרת הביתית, התאמה של הפורמט הנכון היא אבן דרך חשובה ביותר.

בחירת מטפלים סיעודיים פרטיים
אחד מהפרטים החשובים ביותר שיש לשים אליהם לב בעת גיבוש פעילות של עזרה סיעודית בבית הוא בחירה בכוח האדם המתאים. כך, בחירה במטפל המתאים שלא יעורר במטופל תחושות לא נעימות, שיהיה קשוב לצרכים שלו ושישתף פעולה באופן מלא עם בני המשפחה היא הצלחה גדולה שאין לקחת אותה כמובנת מאליה. חברת ברק שירותי סיעוד מקפידה מאוד להתאים את המטפלים הטובים ביותר עבור כל חולה וכל מטופל סיעודי, ובמידת הצורך – אך להחליף את צורת הטיפול. ההבנה היא שמדובר בתהליך דינאמי שדורש תיקונים והתאמות לכל אורך הדרך.

זכויותיו של חולה סיעודי מורכב
ניתן לפנות בבקשת עזרה סיעודית בבית במסגרת ביטוחים שונים שעומדים לרשות החולה – הביטוח הלאומי, ביטוח הבריאות וביטוחים פרטיים נוספים. במסגרות השונות הזכויות ממומשות בקצב שונה, בעוד שתמיד ניתן לקבל לפחות מימון חלקי עבור שירותי מטפלים סיעודיים פרטיים.