שירותי הוספיס

מה חשוב לדעת על שירותי הוספיס
הגעה לגיל השלישי מחייבת קבלת החלטות שחלקן עלולות להיות קשות וכואבות. התמודדות נכונה ויעילה עם כל מה שמביא אתו הגיל המאתגר הזה היא המפתח לחיים טובים ומספקים עד לרגע האחרון, וכחלק מכך נשאלת השאלה איזה טיפול רפואי נעניק לאדם שהגיע למצב סופני. בעזרת מטפלת פרטית או אחות מוסמכת פרטית. המוות הוא חלק בלתי נפרד מחיינו, וחרף העובדה שכולנו נגיע אליו ביום מן הימים מדהים לגלות עד כמה קשה לנו להתכונן לקראתו או להכין את יקירינו אליו בהגיעם לגיל מופלג. 

התמודדות עם מצב סופני בעזרת שירותי הוספיס
בשורה על מצב סופני שאליו הגיע אדם למשל היא בשורה קשה וכואבת, אבל נשאלת השאלה מה עושים עמה וכיצד מסייעים לאדם להתמודד עם ימיו או חודשיו האחרונים בצורה המכבדת והטובה ביותר. ההגעה למצב סופני משמעה שהרפואה לא מסוגלת לרפא או להאריך את חייו של מטופל, ומתוך כך מה שנותר הוא לנסות להקל על סבלו עד כמה שניתן ולשמור על שגרת חיים מכובדת וראויה. תוך גישה זו נוסד הטיול הפליאטיבי שהוא טיפול תומך לחולים במחלות סופניות כמו סרטן, אלצהיימר, מחלות כליה ועוד תמיכה בסוף ימיהם. 

חשיבות הטיפול התומך
אין לזלזל בטיפול התומך שאמנם אינו מציל חיים אך הוא מעניק לאדם הסובל טעם ומשמעות גם בימיו האחרונים. זהו טיפול שמקל על המשפחה כולה ומעניק לה כלים להתמודד עם הבאות ומשכאן חשיבותו. את הטיפול הפליאטיבי ניתן לקבל בבית הפרטי או במסגרות אשפוז מתאימות כמו הוספיס, בתי אבות סיעודיים או בתי חולים ממשלתיים עם מחלקות ייעודיות. כמה יתרונות ברורים יש לקבלת שירותי הוספיס בבית. 

היתרונות הברורים של שירותי הוספיס
היתרון הברור הוא ההישארות בסביבה הבטוחה והמוכרת והימנעות מיציאה מהמרחב הבטוח למחלקות מנוכרות בבתי חולים או במוסדות אחרים. הטיפול כולל צוות רב תחומי עם רופאים, אחות מוסמכת פרטית וגם מטפלת פרטית ועובדים סוציאליים שמגיעים לבית בזמנים שנקבעו מראש וזמינים למשפחה 24 שעות ביממה. זהו שירות שמאפשר לחולה לסיים את חייו בצורה מכבדת ובסביבתו הטבעית והוא ניתן למי שמחזיק הפניה מרופא או מבית חולים ללא תשלום. לקבלת מידע נוסף אל תהססו לפנות אל ברק שירותי סיעוד.